۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/01/27 اقدامات پيشگيرانه ،اطلاع رساني مناسب و همكاري مردم از مهمترين عوامل مديريت بحران بود
اقدامات پيشگيرانه ،اطلاع رساني مناسب و همكاري مردم از مهمترين عوامل مديريت بحران بود
استاندار خراسان جنوبي در گفتگوي ويژه خبري شبكه خاوران، با اشاره به حجم بالاي ميزان بارندگي هاي اخير در استان كه هم سطح بارندگي هاي استان هاي لرستان و خوزستان بود، يادآور شد: تلاش، همراهي و همكاري دستگاه هاي اجرايي در اقدامات پيشگيرانه و امدادرساني، اطلاع رساني مناسب و مطلوب به مردم و نيز همكاري و توجه مردم شريف استان به پيام ها و اخطارها، موجب شد بتوانيم‌به لطف خدا، بحران را مديريت و از اين رحمت الهي استفاده درست را ببريم.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمد صادق معتمديان، با اشاره به اقدامات بسيار مناسب در حوزه هاي پيشگيري از سوي 44 دستگاه عضو شوراي مديريت بحران استان، گفت: از حدود يك ماه قبل تمامي اين دستگاه ها چه در ارائه خدمات به مسافرين نوروزي و چه در حوزه پيشگيري از بروز خسارات سيل در استان ، در حالت آماده باش كامل قرار داشتند.
رئيس شوراي مديريت بحران استان ، با بيان اينكه ميزان بارش در سال جاري زراعي نسبت به ميزان مشابه در سال قبل بالغ بر 300 درصد افزايش داشته است، افزود: ظرفيت 7 سد مهم استان نيز در همين مدت از 12 ميليون متر مكعب به 25 ميليون متر مكعب افزايش يافته است.
معتمديان، برنامه تقويت حوزه آبخيزداري را يكي از مهمترين محورهاي توسعه ميان مدت استان دانست و تصريح كرد: با توجه به تجربياتي كه در اين زمينه وجود داشت اين مهم در برنامه ميان مدت توسعه استان قرار گرفت و اعتبارات مناسبي نيز براي ساخت و تقويت سدهاي خاكي و سازه هاي آبخيزداري اختصاص يافت.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اينكه 2300 سازه آبخيزداري در كل استان وجود دارد، افزود: بارش هاي اخير موجب شده 58 ميليون متر مكعب آب در اين سازه ها آبگيري شود كه اين مهم موجب احياي قنوات شده و تاثير بسزايي در رفع مشكل تامين آب شرب روستائيان و كشاورزان داشته و در نهايت موجب تثبيت جمعيت در اين مناطق خواهد شد.
معتمديان ، با تاكيد بر اينكه خوشبختانه در بارش هاي اخير استان تلفات جاني نداشتيم، افزود: در بارندگي هاي اخير كه كل استان و 11 شهرستان استان را در برگرفت ،تعدادي از منازل روستايي تخريب و تعدادي از منازل نيز دچار آبگرفتي شده بودند كه با امدادرساني به موقع مشكل اين عزيزان نيز مرتفع شد.
معتمديان ، با تاكيد بر اينكه برخي راه ها، پل ها ، باغات ، مزارع كشاورزي و زيرساخت هاي ارتباطي و ساختمان ها در اين سيل دچار خسارت شدند، افزود: از امروز 28 تيم بازرسي در خصوص بررسي خسارات مالي ، مامور برآورد اعتبارات مورد نياز شدندكه گزارش نهايي آن به مراكز ذي ربط در سازمان برنامه و بودجه كشور ارسال خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبي، با تاكيد بر اينكه با پيش بيني هاي كه صورت گرفت تهديد سيل به يك فرصت تبديل شد، افزود: مي توان با استفاده از تجربيات ساير مناطق، بهره گيري از منابع و امكانات در حوزه هاي مختلف و نيز همدلي و اتحاد ، تهديد را به فرصت تبديل كرد ؛ از اين رو اميد است با استمرار بارش ها در استان شاهد رفع كامل مشكل كم آبي استان باشيم.
معتمديان، ضمن تشكر از دستگاه هاي عضو ستاد مديريت بحران به نقش اثرگذار چندين دستگاه در اين زمينه تاكيد كرد و افزود: در كنار مردم عزيز استان كه با همراهي موثر خود زمينه هاي توفيق در مهار سيلاب رافراهم كردند ، هلال احمر ، نيروي انتظامي ، آتش نشاني ، راهداري، نيروهاي نظامي و انتظامي، بسيج و سپاه و نيروهاي جهادي و جوانان در اين زمينه حضوري موثر داشتند كه بايد از خدمات آنان تقدير كرد.
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal