۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/01/27 همراهي و همكاري مردم و مسئولين در بارندگي هاي استان، مانور همدلي و هم افزايي بود
همراهي و همكاري مردم و مسئولين در بارندگي هاي استان، مانور همدلي و هم افزايي بود
استاندار خراسان جنوبي در جلسه بررسي بارندگي هاي اخير استان كه با حضور دستگاه هاي امدادي و خدماتي ذي ربط برگزار شده بود، با بيان اين مطلب افزود: تلاش و مجاهدت مديران در بارندگي هاي اخير و همراهي و همكاري مردم شريف استان در واقع مانور همدلي و وحدت و مصداق بارز هم افزايي بود كه بايد به بهترين شكل ممكن اين مهم اطلاع رساني گردد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمد صادق معتمديان، ضمن تاكيد بر جمع بندي گزارش آسيب ها و خسارات سيل در مناطق مختلف استان، گفت: مسئولين ذي ربط در اسرع وقت گزارش كامل و مستندي از خسارات و آسيب هايي كه سيل اخير در مناطق مختلف استان از خود بر جاي گذاشت، به منظور ارائه به رئيس جمهور محترم و ساير مراجع ذيربط آماده كنند.
رئيس شوراي مديريت بحران استان ،بارش هاي اخير استان كه بالغ بر 100 ميلي متر بود را بي سابقه خواند و افزود: با تمهيدات و پيش بيني ها و انجام اقدامات پيشگيرانه اي كه در استان انجام شد، خوشبختانه برغم حجم بالاي بارش ها ، تلفات جاني در استان نداشتيم كه در نوع خود يك ركورد محسوب مي گردد.
معتمديان ،ضمن تاكيد بر آسيب شناسي و احصاء نقاط ضعف دستگاه ها در سيل اخير گفت: در راستاي تدوين تجارب، دستگاه هاي ذي ربط، ضمن تقويت نقاط قوت كه بسيار بيشتر از نقاط ضعف بود،بايد نقاط ضعف خود را احصاء و براي برطرف شدن آن، تمهيدات و اقدامات لازم را برنامه ريزي كنند.
مقام عالي دولت در استان، به اقدامات لازم در زمانبندي هاي قبل،حين و بعد از بحران اشاره كرد و يادآور شد: اقدامات پيشگيرانه قبل از بحران توسط دستگاه هاي مختلف موجب كاهش قابل توجه خسارات مالي و جاني شد و همراهي همه دستگاه هاي نظامي و انتظامي و همچنين دستگاه هاي خدمت رسان در حين بحران نيز كه برغم كمبود تجهيزات و ماشين آلات در حوزه هاي مختلف، موجب شد با هم افزايي و همدلي مسئولين، كارها به خوبي مديريت شده و سناريوهاي چيده شده به خوبي اجرايي گرديد.
استاندار خراسان جنوبي به برآوردخساراتي كه سيل به ساختمان ها، پل ها، راه هاي ارتباطي و... وارد نموده اشاره كرد و افزود: ميزان خسارات وارده از حيث اعتباري بايد سنجش و به مسئولين ذيربط در كشور در اسرع وقت اعلام گردد.
معتمديان، ضمن اشاره به لزوم اقدامات پس از بحران، ادامه داد: براي كاهش تبعات و خسارات پس از بحران نيز بايد برنامه ريزي و آينده نگري هاي لازم با پيش بيني هاي مورد نظر به انجام برسد.
وي، به تماس هاي تلفني رئيس جمهوري و معاون اول ايشان به منظور بررسي و احصاء آخرين وضعيت استان درخصوص مديريت بارندگي هاي اخير و اقدامات و تمهيدات لازم در اين زمينه اشاره كرد و افزود: آنچه كه در اين بارش ها بايد موردتوجه قرار گرفته وبه خوبي منعكس گردد مشاركت مناسب مردم بود ؛ بگونه اي كه مردم خودجوش پاي كار بوده و با توجه به پيام ها و هشدارها، حضور به موقع و همكاري با مسئولين مربوطه،نقشي موثر در كاهش خسارات داشتند.
وي، به نقش رسانه ها، بويژه رسانه ملي در اطلاع رساني مطلوب و به موقع به مردم استان اشاره كرد و افزود: مردم به خوبي به هشدارها و توصيه هاي مسئولين توجه كردند و اين همراهي موجب شد با مديريت درست بحران، انشالله بتوانيم از ثمرات و بركات بارش هاي اخير در استان به خوبي استفاده كنيم.
اين گزارش حاكيست؛ در اين جلسه هر يك از مديران متولي در اين زمينه به ارائه آخرين گزارش و اقدامات صورت گرفته پرداختند.
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal